Menu

Facebook

Odkazy

Počasí

STRAVA

VÍTE, ŽE ...

doba jídla musí být pro vaše štěně dobou klidu? Vyhraďte mu vlastní koutek, kde může žrát v klidu a kde se vám nebude plést pod nohama. Nedovolte malým dětem, ani jiným členům rodiny, aby ho při jídle rušili.

VÍTE, ŽE ...

krmivo Vašeho psa má vliv na jeho srst, zdraví a povahu, je životně důležité, abyste pro něj vybrali co možná nejvhodnější krmivo, které by odpovídalo jeho věku. Je však velká šířka krmiv. Suché nebo konzervované. Suchá krmiva jsou vhodná pro ty, kteří musejí počítat s každou korunou, protože jsou mnohem levnější než konzervovaná. Vybíráte-li pro svého psa krmivo, musíte vzít v úvahu tři fáze jeho vývoje: štěněcí stádium, stádium dospělého psa a období seniorské.

VÍTE, ŽE ...

štěňata nejrychleji rostou v prvním roce svého života.? Ne všechna rostou stejnou rychlostí, jako všechna nemusejí dorůst stejné výšky a váhy.

Do ½ roku by měli baštit krmivo pro štěňata, od 7 měsíců pro juniory a po roce by měli být převedeni na krmivo pro dospělé. Změna krmiva musí být pomalé a postupné , né ze dne na den, to nedělá dobře psovi. Štěněcí krmiva a krmiva pro dospívající by měla být správně vyvážena pro potřeby vašeho psa, takže již nevyžadují další dodávání vitamínů, minerálů a bílkovin. Pokud pro psa vaříte, musíte vše potřebné do krmení přidat. Často se stává, že psi potřebují zvláštní dietu. V takových mimořádných případech se řiďte doporučením svého veterinárního lékaře. A nezapomeňte na vodu ! Zvlášť, když krmíte suchým krmivem. Misku udržujte čistou a vodu v ní často měňte!

VÍTE, ŽE ...

pokud krmíte suchým krmivem musíte ho dobře skladovat? Otevřené pytle krmiva pro psy rychle ztrácejí hodnotu vitamínů.

Také se tam může dostat hmyz a plíseň.

Zda je krmivo dobré poznáte na barvě, pachu a tuhosti stolice vašeho psa. Pes kaká obvykle 3x denně a jeho stolice je skoro tuhá. Neměla by zapáchat a barva by měla být stále stejná. V krmivu by neměla být sója, psi se nafukují . .Jak pes stárne, jeho orgány přestávají normálně fungovat. Těmto změnám přizpůsobíme i potravu. Krmíme častěji denně v malých dávkách, které lépe stráví.Často se stává, že psi potřebují zvláštní dietu. Potom se řiďte radou veterinárního lékaře.

VÍTE, ŽE ...

musíte vzít v úvahu také cenu krmiva? Všichni psi potřebují krmivo dobré kvality s odpovídajícím množstvím bílkovin, aby se správně vyvinuly jejich kosti a svaly. Většina psů žere dobře, ale bez krmení správným krmivem mohou rychle trpět kožními problémy.